Ošetrenie zubného kazu

OŠETRENIE ZUBNÉHO KAZU A KOREŇOVÝCH KANÁLIKOV Zupko Dental Center

Zubný kaz je najčastejšie sa vyskytujúcim ochorením ústnej dutiny. Ak je zubný kaz pacientovi diagnostikovaný, či už pri vyšetrení pohľadom alebo na základe röntgenovej snímky, je potrebné ho čo najskôr opraviť, nakoľko jeho ďalšie šírenie môže viesť k poškodeniu zubnej drene a s tým spojenou bolesťou zuba, kde už pacient bude potrebovať aj ošetrenie koreňových kanálikov.

Ošetrenie sa tak pacientovi zbytočne komplikuje a predražuje. V najhoršom prípade môže takéto zanedbanie ošetrenia zubného kazu viesť až k strate zuba. Zubný kaz ošetrujeme najčastejšie za použitia bielych vyplní. Nielen že sú estetické, ale mechanickými vlastnosťami najviac napodobňujú prirodzené tkanivá zuba a dochádza tak k najideálnejšej náhrade stratených tvrdých zubných tkanív.

Hlavná obava pacientov pri ošetrení zubného kazu spočíva v bolestivosti zákroku. Všetky výkony robíme za použitia šetrnej lokálnej anestézie, ošetrenie u nás je preto úplne bezbolestné a nemusíte mať z neho žiaden strach.
Pri použití bielych vyplní môžeme byť navyše veľmi šetrní pri oprave zuba, nakoľko stačí odstrániť skutočne len pokazenú hmotu.

K práci používame kvalitné lupové okuliare so zväčšením až 4,3x, čo nám zabezpečí dokonalý prehľad v pracovnom poli a odstránenie všetkého, čo je potrebné, no ničoho navyše. Odstránenie zubného kazu je dôkladné a zároveň šetrné. Bielu výplň vymodelujeme do dokonalého tvaru prirodzeného zuba a Vy sa budete môcť znova spokojne usmievať.