FAQ

FAQ

Najčastejšie otázky a odpovede

K online konzultácii od vás budeme potrebovať zaslať čo najdetailnejšie fotografie vašich zubov.

Na fotografiách by mali byť vaše zuby v úsmeve, aby sme mali predstavu ako Vám je zuby prirodzene vidieť, zároveň ale budeme potrebovať fotografie zubov s odtiahnutými perami. Dôležité je zachytiť zhryz teda ako vám zuby do seba zapadajú. Fotografiu urobte ideálne spredu, ale aj z bokov. Rovnako ak viete o úseku, ktorý je problematický (je tam chýbajúci/zlomený zub/zle uložený zub), snažte sa detailne odfotiť aj ten.

Pokiaľ máte k dispozícii panoramatickú rontgenovú snímku svojich zubov, pripojte aj tú. Pokiaľ ju k dispozícii nemáte, napíšte nám vašu mailovú adresu, zašleme vám žiadanku na jej zhotovenie na rtg pracovisku pre ktoré sa rozhodnete. Pri osobnej konzultácii vám snímku zhotovíme u nás bezplatne.

K fotografiám a snímke určite pripojte aj popis vášho problému, čo by ste chceli na zuboch zmeniť/čo vás trápi a aká je vaša predstava o ošetrení a jeho výsledku.

Online konzultácia je bezplatná.

Pokiaľ by ste sa rozhodli radšej pre osobnú konzultáciu, ktorá je vždy najideálnejšia, radi vám ponúkneme vhodný termín, na ktorý sa telefonicky objednáte na našom čísle 0948 259 169.

Konzultácie robíme osobne prípadne online. Na osobnú konzultáciu si termín môžete dohodnúť telefonicky na našom čísle 0948 259 169. Na osobnej konzultácii vyšetríme váš chrup a zhotovíme vám panoramatickú rontgenovú snímku vašich zubov. Počas konzultácie si spoločne dohodneme plán ošetrenia a cenový plán.

Informácie o online konzultácii nájdete nižšie. Oba typy konzultácii sú bezplatné.

Cena sa odvíja od počtu ošetrených zubov. Vo všeobecnosti platí,že cena jednej zirkónovej korunky je 340 eur, resp. 360 eur bez spoluúčasti poisťovne. Cena jednej celokeramickej fazety/korunky je 370 eur, resp. 390 eur bez spoluúčasti poisťovné. V ponuke máme ďalej celokeramické fazety/korunky s individuálnym vrstvením keramiky s tzv. transparenciou/priesvitom v cene 420 eur resp. 440 eur bez spoluúčasti poisťovne.

Tieto sumy si následne treba vynásobiť počtom zhotovených koruniek (napr. 10 zirkónových koruniek bude stáť pri spoluúčasti poisťovne 3400 eur)

V cene práce je zahrnutá anestéza/znecitlivenie zubov, príprava zubov na korunky/fazety, dočasné korunky/fazety, definitívne korunky/fazety a s tým spojené nalepenie.

Cena samôže navýšiť ak vo vašom prípade bude potrebné ošetrenie koreňových kanálikov, extrakcia zuba/koreňa, či ošetrenie rozsiahlejších zubných kazov.

 

Aktuálne ošetrenie v celkovej narkóze neposkytujeme.

Splátky u nás fungujú prostredníctvom spoločností Quatro alebo Homecredit. Pacient si  sám zvolí výšku mesačnej splátky a výšku akontácie (prvej splátky), na základe čoho mu bude vypočítaná doba splácania a miera preplatenia. Splátkové spoločnosti vyžadujú zadanie oficiálneho priemerného  príjmu/mzdy za posledné tri mesiace, na základe čoho žiadosť o splátky posudzujú. Žiadosť o platbu na splátky s Vami vieme zadať priamo v ambulancii po osobnej konzultácii, na ktorej sa dozviete finálnu cenu za Vaše ošetrenie. 

Všetky potrebné informácie o fazetách/korunkách a rozdieloch medzi nimi sa dozviete vo videu, ktoré nájdete na uvedenom linku:

Pre lepšiu predstavu uvádzame konkrétny príklad: ak v pondelok začneme s prípravou zubov na korunky/fazety, v utorok Vám odovzdáme dočasné korunky/fazety, na ktorých si vyskúšame budúci tvar Vašich finálnych zubov. Následne do 5-10 pracovných dní Vám budú odovzdané definitívne korunky/fazety. Pacienti, ktorí k nám prichádzajú zďaleka, obvykle medzi prvou a druhou návštevou (prípravou zubov a odovzdaním dočasných koruniek/faziet) v Košiciach prenocujú, pre definitívnu prácu si k nám viete prísť aj „na otočku“, nakoľko sa už jední len o jednorázové sedenie v trvaní 1-3 hodiny. 

Počet návštev sa môže samozrejme navýšiť, ak je k ošetreniu potrebné pridať liečbu koreňových kanálikov či extrakciu zubov v oblasti, kde zhotovujeme novú prácu.

Životnosť koruniek/faziet nie je sama o sebe nijako obmedzená. Materiál je schopný plnohodnotne fungovať desiatky rokov a jeho výmena nie je potrebná. Životnosť protetickej práce závisí na Vašich zuboch a starostlivosti o ne- pokiaľ kvôli parodontóze zlyhá zub, zlyhá aj s korunkou/fazetou na ňom nasadenou. Preto je veľmi dôležitá dôkladná domáca starostlivosť- používanie správnej zubnej kefky správnou technikou, používanie medzizubných pomôcok- medzizubných kefiek a dentálnych nití. Rovnako sú dôležité pravidelné preventívne prehliadky a absolvovanie dentálnej hygieny. 

Záruka na zhotovenú prácu je z našej strany štandardne 2 roky, môže však byť automaticky predĺžená na 5 rokov v prípade, že pacient u nás raz ročne podstúpi kontrolu/preventívnu prehliadku a 2x ročne dentálnu hygienu.  

Presne z tohto dôvodu sú veľmi dôležité pravidelné prehliadky. Včas zachytený zubný kaz je možné ošetriť aj bez potreby sňatia protetickej práce. Rovnako koreňový kanálik  je možné ošetriť aj skrz zhotovenú korunku/fazetu, bez potreby jej odstránenia. 

Prijímate nových pacientov? Čo je potrebné k preneseniu karty k Vám?

Áno, aktuálne nových pacientov stále prijímame. Na vstupné vyšetrenie sa môžete objednať telefonicky na našom čísle 0948 259 169. K prestupu k nám, nepotrebujete od svojho predošlého lekára žiadnu dokumentáciu. Jediné čo potrebujete, je poznať dátum svojej poslednej preventívnej prehliadky, o ktorej buď máte potvrdenie, alebo Vám ho na vyžiadanie vedia v ambulancii vydať, resp. si tento dátum môžete overiť v elektronickej pobočke/aplikácii svojej zdravotnej poisťovne. 

Aktuálne máme uzatvorenú zmluvu so zdravotnou poisťovňou Union a VšZP. So zdravotnou poisťovňou Dôvera zmluvu nemáme, no môžete využiť ich benefit na preplácanie zdravotnej starostlivosti u nezmluvného lekára. Všetko o benefite sa dozviete na priloženom linku:

Pri príprave zubov na korunky/fazety Vám aplikujeme dostatočné množstvo lokálnej anestézie pre úplné znecitlivenie Vašich zubov. Po ošetrení sú zúbky v priebehu jedného dňa- do odovzdania dočasnej práce, mierne citlivé na tepelné podnety (chlad/teplo). Ďasná môžu byť rovnako v priebehu niekoľkých dní po manipulácii s nimi citlivé. Po nasadení definitívnej práce a zahojení ďasien sa v priebehu niekoľkých dní akákoľvek citlivosť stratí.